18
Črv
2012

Staré Město se dočkalo otevření luxusní parfumerie a galerie, kterou s nadšením přivítají zejména milovníci originálních vůní a prestižní francouzské značky Sisley. Ingredients nabízí zajímavý výběr parfémů, pěstící kosmetiky a svíček, které jsou ve světě niche* značek právem řazeny mezi kultovní. Jejich společným jmenovatelem jsou ingredience té nejvyšší dostupné kvality, dechberoucí vonné kompozice a jedinečný design.
 
Součástí prodejny je také galerie, která představí práci současných autorů, a exkluzivní kosmetický boudoir Sisley, jediný v České republice, s ucelenou nabídkou sofistikovaných ošetření pro ženy i muže využívajících účinků aromaterapie a speciálních masážních technik. Ošetření v privátní kabině Sisley, prováděné specialistkami vyškolenými v Paříži, je zážitkem pro všechny smysly a nabízí účinná řešení pro každou pleť.
 
 
Comme des Garcons
Kultovní parfémy této avantgardní japonské značky zpochybňují obecně přijímané normy myšlenkou, že i divné věci mohou být krásné. V nabídce tak mimo jiné najdete i originální anti-parfémy, kterým se podařilo zachytit anorganické vůně prachu na rozžhavené žárovce, inkoustu v plnicím peru nebo čerstvě ořezaných tužek. Nekonvenční vůně doplňují parfémy, které vznikly ve spolupráci s Daphne Guiness nebo legendárním magazínem Monocle.
www.comme-des-garcons-parfum.com
 
Escentric Molecules
Nekonvenční vůně z undergroundové kolekce Escentric Molecules jsou revoluční zejména svým složením. Na rozdíl od klasických parfémů, které se skládají i z více než sta složek, tvoří tyto vůně jediná vonná molekula. Původně neznámá značka se po svém uvedení v roce 2006 stala téměř přes noc fenoménem, a jak tvrdí její fanoušci, vůně Escentric Molecules jsou doslova návykové. Mezi známé zákaznice této značky patří například Dita von Teese a Kate Moss, která svou oblíbenou vůni kupuje rovnou po krabicích.
www.escentric.com
                     
Byredo
Stockholmskou značku Byredo charakterizuje jedinečný styl jejího kreativního ředitele Bena Gorhama, Švéda s indicko-kanadskými kořeny. Ten do svých vůní, které vytváří ve spolupráci se světově proslulými parfuméry, ukrývá osobní vzpomínky a dojmy z cest po celém světě. Parfémy Byredo mají jednoduchou strukturu, avšak neobyčejně bohatý charakter díky přírodním složkám té nejvyšší kvality.      www.byredo.com
 
Cire Trudon
Legendární vonné svíčky z nejstarší a nejslavnější manufaktury na zpracování vosku na světě, která bez přerušení funguje již od roku 1643, mohou nyní provonět i váš byt. Stačí si jen vybrat… Je libo vůně tvrdohlavé Kuby, chrámového kadidla, indického trhu s květinami nebo čerstvě vypraného prádla? Cire Trudon byl hlavním dodavatelem svíček pro francouzský královský dvůr a mezi jejich velké obdivovatele patřil Ludvík XIV., Marie Antoinetta i Napoleon Bonaparte.
www.ciretrudon.com
 
Boadicea the Victorious
Parfémy z luxusní kolekce Boadicea the Victorious, pojmenované po keltské královně, která dodnes patří mezi největší hrdinky britské historie, se okamžitě po svém uvedení v roce 2009 v londýnském obchodním domě Harrod´s staly senzací a vyvolaly doslova poptávkové šílenství. Skvostné unisexové vůně jsou vyrobeny z přírodních složek té nevyšší kvality a ukrývají se ve flakónech ve tvaru karafy, zdobených ručně rytými cínovými keltskými štíty, které časopis Wallpaper odměnil cenou za nejlepší design.
www.boadiceathevictorious.com
 
Histoires de Parfums
Vůně Histoires de Parfums se hlásí k nejčistší tradici francouzského parfumářství, jehož hlavními atributy jsou luxus, vznešenost a kreativita. Jejich tvůrce Gérald Ghislain vytvořil jedinečnou olfaktorickou knihovnu, která vypráví příběhy opulentních složek a charismatických osobností, jako byli Markýz de Sade, George Sand nebo Casanova, prostřednictvím velmi osobitých vůní tvořících galerii barvitých povah a rozlišných stylů.
www.histoiresdeparfums.com
 
Eve Lom
Jednoduchost, krása, účinnost. Těmito slovy by se dal popsat systém péče o pleť Eve Lom, jedné z nejuznávanějších kosmetiček současnosti, původem z Československa, která s konceptem „méně je více“ dobyla celý svět. Její legendární odličovač v podobě aromatického balzámu, jenž pleť nejen čistí, ale zároveň tonizuje a zbavuje odumřelých buněk, je dodnes základem ucelené řady vysoce účinných produktů na bázi rostlinných výtažků.
www.evelom.com


Sisley
Jedinečnost kosmetických přípravků luxusní francouzské značky Sisley, kterou v roce 1976 založili manželé d´Ornano, spočívá v obsahu čistě přírodních rostlinných výtažků a aromatických esenciálních olejů té nejvyšší kvality, jež v laboratořích Sisley podléhají při hodnocení jejich účinnosti přísným testům. Širokou řadu pěstících produktů pro ženy i muže doplňuje dekorativní kosmetika na přírodní bázi a parfémy.
www.sisley-cosmetics.com


ingredients-store.cz